Evropská unie

ADMP

Bohdana Břízová

Bohdana Břízová

Bohdanka BřízováMgr. Bohdana Břízová, Ph.D.,
místopředsedkyně
Národní asociace dobrovolnictví, z.s.

Dobrovolnictví se věnuji již 20 let. Začínala jsem jako koordinátorka mentoringového programu Pět P
v Českých Budějovicích a tento program mě provází dodnes – v loňském roce jsem koordinovala téměř 50 dvojic dítě - dobrovolník.

Již 18 let vyučuji na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (především předměty týkající se sociální práce, supervize či přímo dobrovolnictví), dobrovolnictví se promítlo také do mé publikační či projektové činnosti.

Dlouhodobě se věnuji evaluaci mentoringových programů, jsem autorka Manuálu dobrovolnického mentoringového programu BBBS/Pět P.

Členství ve Výboru Národní asociace dobrovolnictví je pro mě čest již od roku 2009 (původně ještě v Asociaci dobrovolnických mentoringových programů) a jsem hrdá na to, že v roce 2018 jsem byla zvolena místopředsedkyní a vedoucí sekce dobrovolnických mentoringových programů NAD. Vážím si spolupráce s moudrými lidmi, kteří jdou stejným směrem.

Nejdůležitější je pro mě ale rodina – manžel a tři pubertální děti. Rádi vyrážíme na výlety, pracovat na chatu či na návštěvy za příbuznými. Já sama miluji festivaly, přírodu, a když už mám volnou chvíli, uteču do lesa na skály nebo alespoň na lezeckou stěnu.