Evropská unie

ADMP

Navštivte výstavu Hodina, která mění životy. K vidění je v ostravském Gongu

Navštivte výstavu Hodina, která mění životy. K vidění je v ostravském Gongu

Navštivte výstavu Hodina, která mění životy. K vidění je v ostravském Gongu
Hlavní rubrika: Tiskové zprávy
Rubriky: Tiskové zprávy, Co je nového?
Datum zveřejnění: 27. ledna 2023

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava zve veřejnost na výstavu velkoformátových fotografií HODINA, KTERÁ MĚNÍ ŽIVOTY, která bude až do 2. března umístěna v Dolních Vítkovicích, konkrétně v multifunkční aule Gong. Výstava chce upozornit na tematiku dobrovolnictví, které v období pandemie covidu a po vypuknutí války na Ukrajině získalo další rozměr. Výstava je koncipována jako putovní a obyvatelé Ostravy ji můžou shlédnout na různých místech v Ostravě.

Výstava dvanácti velkoformátových fotografií zachycuje objektivem ostravské fotografky Evy Palkovičové reálné situace dobrovolníků ADRA ve chvílích nezištné a smysluplné pomoci druhým. Dobrovolníci ADRA věnují svůj čas dětem, osamělým seniorům, lidem na konci života nebo dětem i dospělým s tělesným či mentálním postižením.

„Prostřednictvím velice emotivních fotografií chceme veřejnosti ukázat, v čem spočívá největší síla dobrovolnictví. Název výstavy HODINA, KTERÁ MĚNÍ ŽIVOTY vyjadřuje, jak málo někdy stačí k tomu, abychom proměnili život nejenom někomu jinému, ale zároveň i sobě. Když jsme název vymýšleli, tak jsme vycházeli z výpovědí našich dobrovolníků, kteří nám často říkají, že to, co jim dobrovolnictví přináší několikanásobně převyšuje čas a energii, kterou do něj vkládají“, uvádí vedoucí Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě – Dagmar Hoferková.

„Ze zkušeností našich dobrovolníků víme, že i během jedné „obyčejné hodiny“ se skutečně dějí zázraky. Dobrý pocit ze smysluplně stráveného času s někým, kdo to opravdu potřebuje, je pro naše dobrovolníky jednou z hlavních motivací a naše výstava chce toto poselství vyslat do světa,“
dodává Dagmar Hoferková.

Zájemci o dobrovolnictví mají někdy obavu z toho, že je to činnost časově náročná a že se jí v dnešní uspěchané době nebudou moci naplno věnovat. Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě doporučuje vyčlenit si pro tuto činnost hodinu nebo dvě týdně, či jednou za dva týdny.

Dobrovolník nemusí mít žádné speciální dovednosti, předpokládá však určitou míru empatie, věk minimálně 15 let a čistý trestní rejstřík.
ADRA v Ostravě v současné době hledá nové dobrovolníky především k osamělým seniorům a seniorkám, v domovech i v domácnostech, ale i k lidem s tělesným a mentálním postižením.

DOBROVOLNICKÉ CENTRUM ADRA OSTRAVA
MARTINOVSKÁ 3247/164, 723 00 OSTRAVA
TEL.: +420 737 913 114, E-MAIL: DCOSTRAVA@ADRA.CZ
WEB: WWW.ADRAOSTRAVA.CZ
ADRA, o.p.s.
MARKOVA 600/6, 158 00 PRAHA
IČ: 61388122, DIČ: CZ61388122
TEL.: 257 090 641, E-MAIL: ADRA@ADRA.CZ
WEB: WWW.ADRA.CZ

Zájemci o dobrovolnictví si mohou domluvit osobní schůzku na tel. č.: 733 485 548 nebo vyplnit formulář na stránkách www.adraostrava.cz.

O organizaci ADRA v Ostravě
Dobrovolnické centrum ADRA koordinuje dobrovolnické aktivity v Ostravě a okolí už od roku 2008. Po celou dobu tato organizace propojuje svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem těch, kteří pomoc potřebují. Ostravská ADRA je součástí mezinárodní humanitární organizace ADRA, která
pomáhá lidem v nouzi po celém světě. Dobrovolníci a dobrovolnice ADRA přinášejí radost do života seniorům, dětem, nemocným či lidem se zdravotním postižením. Kromě koordinace dobrovolnictví ADRA provozuje v Ostravě tři charitativní obchody a věnuje se i firemnímu dobrovolnictví.
Více o Dobrovolnickém centru ADRA Ostrava na http://adraostrava.cz/,
www.facebook.com/adraostrava nebo https://www.instagram.com/adra_ostrava/

KONTAKTY:
Komunikace s veřejností:
Mgr. Katarína Kijonková, tel. +420 731 157 469, e-mail: katarina.kijonkova@adra.cz
Ing. Dagmar Hoferková
Vedoucí dobrovolnického centra ADRA Ostrava
dcostrava@adra.cz |+420 737 913 114 |www.adraostrava.cz

Rozvoj dobrovolnictví v Ostravě a okolí můžeme realizovat díky finanční podpoře našich
donátorů:
Ministerstvo vnitra ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Moravskoslezský kraj
Statutární město Ostrava
Městský obvod Ostrava-Jih